KAPITOLA JEDENÁCTÁ > PETRŮV POHLED > Zmatek v mysli i pocitech..

6. srpna 2010 v 12:54 | Catherine Hair..//<3 |  > Zvláštní holka
© Catherine-Hair.blog.cz
PETRUV POHLED
+ Zabrzdil jsem a potichu vystoupil z auta a šel směrem k ní.Seděla tam jako hromádka neštěstí.Přišel jsem k ní a snažil se rychle zhodnotit ,proč brečí ,ale žádné fyzické zranění nebylo na první pohled vidět.Pomalu jsem ji zvedl na nohy a překvapilo mě ,že se nebránila.Ani nevěděla kdo jsem a ani se nepodívala.Vypadala ,že je jí všechno jedno.

+ Původně jsem ji chtěl vzít do náruče a odnést ji pryč z té silnice (ani nevím

proč do náruče ,vždyt' ji skoro neznám..).Ale přeci jen mě nezná a mohla by se leknout nebo něco a ublížit si.

+ Těch pár kroků ke schůdkům k domu jsem ji podpíral ,aby neupadla.A i když měla sklopenou hlavu a vlasy jí zakrývali obličej ,jsem poznal ,že pořád pláče.A myslím ,že nemohla pořádně ani vidět na cestu.A o to pevněji jsem ji držel.

+ Dovedl jsem ji až v těm schůdkům a na jeden ji posadil.Sedl jsem si vedle ní a ona zvedla konečně hlavu.Podívala se na mě.Díval jsem se na ni tak zvláštně.Chtěl jsem jí pomoct a zmlátit toho ,kdo jí provedl něco ,že ted' brečí.Ale hlavně jí pomoct.Tak jsem se zeptal:

Já: Jsi v pořádku.? (Blbá otázka ,bože já jsem idiot.Takovou otázku v týhle situaci můžu říct fakt jen já.)

+ Ona na mě nechápavě zírala a pak se rozbrečela.Měl jsem chut' si naliskat.

+ Ona tam seděla ,tak bezmocná a plakala.Musel..Musel jsem si ji přitáhnout blíž a obejmout ji aspon' kolem ramen.Připadalo mi ,že se rozplakala ještě víc ,ale nebyl jsem si jistý.Začal jsem ji utěšovat a říkat takové ty věci co se říkají.Takové to ,že všechno bude dobrý a čas všechno vyléčí.

+ Seděli jsme společně na těch schůdcích snad hodiny.Ale mě to nevadilo.Pak začaly hodiny odbíjet poledne.Ona se zvedla zamumlala něco jako díky a vypadalo to ,že odejde.Nechtěl jsem ,aby odešla a užírala se tím sama.Tak jsem ji chytil za ruku zeptal se:

Já: Počkej.Co se ti stalo.? (Podívala se na mě takovým hrozně smutným pohledem a já měl chut' ji obejmout a říct jí ,že všechno bude dobrý.Ale neudělal jsem to.Místo toho jsem dodal.) Chci ti pomoct.
Ona: (Viděl jsem její obličej jen chvíli ,protože potom zase sklopila hlavu.A zašeplala) Děkuju ,ale raději ne.

+ Nechtěl jsem ,aby odešla a tak jsem mluvil dál ,v naději ,že se zase posadí a vše mi řekne.Ježiši co se to se mnou děje ,utěšuju tady holku ,kterou skoro ani neznám.A navíc chci vědět věci ,co mě vůbec nemají zajímat.

Já: Proč.? Pověz ,uleví se ti ,když se vypovídáš..Uvidíš..Třeba ti pomůžu..(Fakt sem vlezlej ,ale vůbec nevím čím to je..normálně se takhle nechovám.)

+ Ona jen zakroutila hlavou a já ji tedy pustil.Šla do domu ,ale přede dveřmi zakopla o rohož.Znovu na ni dolehlo ,to co ji
trápilo.Vím to ,ale nevím jak.Schoulila se na zemi do sedu a já už to nevydržel.Sednul jsem si vedle ní a přitáhl si ji na klín.Ona se otočila a zabořila hlavu do mé košile a já jen cítil ,jak je čím dál vlhčí od slz.

+ Vychutnával jsem si její blízkost.Ale bylo mi líto ,že je tak smutná.Zatímco plakala ,já přemýšlel.Od chvíle co jsem vylezl z auta se chovám divně a vím jistě ,že je to kvůli ní.A taky vím jistě ,že žádnou lásku nechci ,žádný románek na nové škole ted' vážně nepotřebuju.Takže to tady nějak udělám a vypadnu.Ale zároven' mám hroznou potřebu jí pomoct. 

+ Pane bože já jsem takovej debil.Potřeboval bych naliskat a ujasnit si ,co vlastně chci.


+ Těmihle a podobnými úvahami jsem se zaobíral snad celou věčnost.I když taky jsem přemýšlel ,nad tím ,co se jí stalo.Ale opravdu.Seděli jsme tam tak hrozně dlouho a i když jsem měl vlhkou košili ,tak mi bylo hrozné vedro.Muselo být snad 38°C.Už se to nedalo vydržet ,bylo mi vedro a jí muselo být taky.

+ Zvedl jsem jí do náruče a děkoval hodinám stráveným v posilovně.Otevřel jsem dveře a zamířil rovně do středu bytu.A bingo.Trefil jsem se rovnou do obýváku.

+ Posadil jsem ji na pohovku a sedl si naproti ní do křesla.Už jen tichounce plakala.Otřela si obličej rukávem.Tak tomu jsem se musel usmát.=) Ale ona to neviděla ,hlavu zvedla o pár desítek sekund později.

+ Podívala se na mě.A asi mi něco vyčetla ve tváři nebo tak ,protože se pokusila o úsměv ,trochu chabý ,ale snaha se počítá.Úsměv jsem jí oplatil a zeptal se.

Já: Už je ti líp.? (Hm..další inteligentní otázka.Bože du se zahrabat.)
Ona: Ani ne ,ale děkuju že si tu se mnou.Obvykle taková nebývám. (Sklopila hlavu a po menší odmlce mluvila dál.)
Víš většinou si nezvu cizí lidi až do domu a nepromáčím jim oblečení.
Já: No vlastně ,ty jsi mě nepozvala.Já se pozval sám.(Usmál jsem se a doufal ,že to nevadí ,lae stejně jsem se zeptal.) A no..snad to nevadí.?

Ona: Ne ne ,v pohodě.To je to poslední ,co by mi ted' vadilo.Jenom..jak se vlastně jmenuješ.?
Já: Oh ,jo ,promin'.Ani sem se nepředstavil.Sem Petr.Teda vlastně Peter Gale ,ale všichni mi říkají jen Petr.(Bože ,opravdu jsem debil.)
Ona: A..ehm..ok..=)
Já: A ty si Sinthy ,že.?
Ona: (Kývla hlavou na znamení souhlasu.)
Já: Tak co se ti vlastně stalo.? Vypadala si hůř ,než mrtvola.A to neber nijak zle. (Super ,opravdu jsem blb..Ona má krizi a já jí vykládám ,že vypadala jak mrtvola.Rychle jsem se to pokusil nějak zakecat.)
Ne promin' ,nechtěl jsem rýpat.(Omluvně sem se na mi podíval a trochu svěsil koutky.)
Ona: K čertu ze vším..(Sklopila pohled k zemi.) (Myslel jsem ,že se jí bortí svět a chce oporu.Přesedl jsem si vedle ní na gauč a objal ji přes záda.Se slovy.)
Já: To bude dobrý.Už neplač ,určitě to není tak hrozné jak se zdá.
Ona: (Myslím ,že už se jí zase chtělo brečet.) Ale je.Můj malej bráška odjel s otcem a je to jen moje vina.Moje..Už se nevrátí.Budou mě nenávidět.Všichni mě budou nenávidět..(Tak čekal jsem spoustu věcí ,ale tohle ne.Vzal jsem si ji do náručí a utěšoval ji a zároven' se snažil ukojit svou zvědavost a dozvědět se víc.)
Petr: Ššš..to bude dobrý..


PS: Je to pohled Petra ,a tak jsem to dala do jedné kapitoly.

 


Komentáře

1 R.A.C.H.E.L R.A.C.H.E.L | Web | 30. srpna 2010 v 22:22 | Reagovat

Zase... Ten Petr je fkt sladkej! Ty jeho doměnky tipu, já sem fkt debil, blb, idiot a jdu se zahrabat jsou luxusní! ♥ =D =)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.